İLETİŞİM İÇİN :

HVAC (Isıtma-Soğutma) Otomasyonu

Firmamız mekanik otomasyon uygulamalarında profesyonel ve kaliteli çözümleriyle işletmelerde çalışma alanları, özel koşullandırma gereken alanlar, steril alanlar gibi tüm uygulamalarda sıcaklık , nem ve basınç kontrolü yapabilen otomasyon sistemlerimizle hizmet vermekteyiz. Otomasyon sayesinde işletmeler sıcaklık,nem kontrollerinde üfleme ve dönüşe göre istenilen mahali şartlandırabilmekte, böylece rahatsız edici üfleme sıcaklıklarından, gereksiz aşırı ısı kaybı gibi sorunları ortadan kaldırmaktadır. Buna bağlı olarak otomasyon sistemi dış hava ortamı uygun olduğu takdirde dış hava ile de ortamı şartlandırmaya çalışarak işletmelere enerji tasarrufuda sağlamaktadır. Pozitif, negatif veya nötr basınçlandırma gereken ortamlarda da yaptığımız uygulamalar ile gerekli konfor, çalışma şartlarını sağlayan uygulamalarımızla sağlamaktayız. Ayrıca tüm mekanik sisteminde sıcaklık ve basınç kontrollerini yaparak ( kazan, chiller, pompalar gibi )  bu sistemlerde de gerekli uygulamalarla enerji tasarrufu ve kontrol sağlanmakta olup , kullanıcı çalışma ve arıza bilgilerini otomasyon sistemi üstünden görebilmekte ve gerekli müdahaleleri yapabilmektedir.

Firma olarak tecrübemiz ve profesyonelliğimiz ile müşterilerimizin isteklerine göre aşağıdaki sistem ve uygulamalarda izleme ve kontrol olanağı sunan uygulamalarımızla destek vermekteyiz.

-Sıcaklık (Üfleme ve Mahala Göre) Kontrolü ve İzlenmesi

-Nem Alma ve Nemlendirme Kontrolü ve İzlenmesi

-Mahal Basınçlandırma(Pozitif,Negatif,Nötr) Kontrolü ve İzlenmesi
-Havalandırma Gruplarının(Klima Santrali, Egzost Fanlar, Basınçlandırma Fanları) Kontrolü ve İzlenmesi

-Isıtma ve Soğutma Mekanik Sistemlerin (Kazan,Chiller,Su Depoları,Pompa Grupları) Kontrolü ve İzlenmesi (Sıcaklık Bilgileri, Basınç Bilgileri, Fark Basınç Bilgileri, Akış Kontrolü)

– Projelendirme

– Süpervizörlük Hizmeti

– DDC,MCC Pano ve İmalatı

– DDC,MCC ve Saha Uç Bağlantıları
– Saha Ekipmanları Montajı ve Uç Bağlantıları
– PLC (Programmable Logic Control), SCADA (Supervisory Control and Data Acquisition) Yazılımı

– Sistemlerin geçmişe ait Alarm, Raporlama ve Trendlerinin (Esnek Zaman Periyodu) İzlenebilmesi

– Test, Devreye Alma ve Gerekli Eğitimlerin Personele Verilmesi